Trg sv. Jurja 12, 48350 Đurđevac, pp 138
Tel: 048 811 384; Mob: 098 487 389

Najave događanja

pregled događanja

Koliko često posjećujete ovu stranicu?
  Redovito

Često

Rijetko

Rezultati

O udruzi

Dobrodošli na službene internet stranice Udruge osoba s intelektualnim teškoćama i njihovih obitelji „Mali princ“!

Udruga osoba s intelektualnim teškodama i njihovih obitelji „Mali princ“ osnovana je dana 14.03.1998. godine kao Udruga za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Đurđevac. Udruga je osnovana na inicijativu roditelja djece s teškoćama u razvoju.

Ubrzo nakon osnivanja Udruge osnovan je Klub „Mali princ“ kao oblik okupljanja osoba s intelektualnim teškoćama. Geslo Kluba je: «Čovjek samo srcem dobro vidi. Bitno je očima nevidljivo.»

Sukladno novoj terminologiji, 2015.g. Udruga mijenja naziv u Udruga osoba s intelektualnim teškodama i njihovih obitelji „Mali princ“ ili skraćeno Udruga Mali princ. Izabran je naziv koji je od osnutka Udruge vezan uz Klub.

Udruga organizira aktivnosti za djecu i mlade s teškoćama u razvoju i odrasle osobe s intelektualnim teškoćama iz grada Đurđevca i okolnih općina. Aktivnosti su organizirane od ponedjeljka do petka od 7,30 do 15,30 sati i od 16,00 do 18,00 sati.

Udruga djeluje u 150 m2 uređenog prostora i 200 m2 uređenog dvorišta u centru grada Đurđevca na Trgu sv. Jurja 12.

U neposredni rad s korisnicima uključene su zaposlenice i honorarne suradnice (prof. predškolskog odgoja, prvostupnica radne terapije, magistre edukacijske rehabilitacije, prof. psihologinje). U radu pomažu zaposlenice putem javnog rada i volonteri.

Ciljevi Udruge su:
  • zaštita i promicanje prava i interesa svojih članova, sudjelovanje u kreiranju politika za djecu i mlade s teškoćama u razvoju i odrasle osobe s intelektualnim teškoćama u lokalnoj zajednici,
  • aktivno sudjelovanje u razvoju i neposrednoj primjeni socijalnog modela skrbi za svoje članove i njihove obitelji, izjednačavanje mogućnosti uz uvažavanje njihovih potreba i dostojanstva,
  • zagovaranje i stvaranje uvjeta za život u zajednici uz primjerenu podršku i poticanje deinstitucionalizacije.
Predsjednica Udruge: Kristinka Štefan, mob. 098-487-385
Tajnica Udruge: Marina Gregurek, mob. 098-487-389

Download: Brošura povodom 10 godina Udruge - Udruga od osnivanja do danas!

Download: Brošura povodom 20 godina Udruge - Naših dvadeset godina