Kralja Tomislava 5, 48350 Đurđevac, pp 138

pregled događanja
banner banner banner banner

O udruzi

Dobrodošli na službene internet stranice Udruge osoba s intelektualnim teškoćama i njihovih obitelji „Mali princ“!

Udruga osoba s intelektualnim teškodama i njihovih obitelji „Mali princ“ osnovana je dana 14.03.1998. godine kao Udruga za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Đurđevac. Udruga je osnovana na inicijativu roditelja djece s teškoćama u razvoju.

Ubrzo nakon osnivanja Udruge osnovan je Klub „Mali princ“ kao oblik okupljanja osoba s intelektualnim teškoćama. Geslo Kluba je: «Čovjek samo srcem dobro vidi. Bitno je očima nevidljivo.»

Sukladno novoj terminologiji, 2015.g. Udruga mijenja naziv u Udruga osoba s intelektualnim teškodama i njihovih obitelji „Mali princ“ ili skraćeno Udruga Mali princ. Izabran je naziv koji je od osnutka Udruge vezan uz Klub.

Udruga organizira aktivnosti za djecu i mlade s teškoćama u razvoju i odrasle osobe s intelektualnim teškoćama iz grada Đurđevca i okolnih općina. Aktivnosti su organizirane od ponedjeljka do petka od 8 do 15 sati i u popodnevnim satima od 16,00 do 18,00 sati.

U neposredni rad s korisnicima uključene su zaposlenice i honorarne suradnice. U radu pomažu zaposlenice putem javnog rada i volonteri.

Ciljevi Udruge su:
  • zaštita i promicanje prava i interesa svojih članova, sudjelovanje u kreiranju politika za djecu i mlade s teškoćama u razvoju i odrasle osobe s intelektualnim teškoćama u lokalnoj zajednici,
  • aktivno sudjelovanje u razvoju i neposrednoj primjeni socijalnog modela skrbi za svoje članove, njihove obitelji i druge ciljane skupine, izjednačavanje mogućnosti uz uvažavanje njihovih potreba i dostojanstva,
  • zagovaranje i stvaranje uvjeta za život u zajednici uz primjerenu podršku i poticanje deinstitucionalizacije.

Od 2023.g. Udruga djeluje u 565 m2 novoizgrađenog i opremljenog prostoru u centru grada Đurđevca, Kralja Tomislava 5. Prostor je izgrađen i opremljen kroz projekt „Kuća podrške Mali princ“ financiran u 100%-tnom iznosu iz Europskog fonda za regionalni razvoj kroz poziv „Unapređenje infrastrukture za pružanje socijalnih usluga u zajednici kao podrška deinstitucionalizaciji – II faza.

Predsjednica Udruge: Kristinka Štefan, mob. 098-487-385
Kontakt broj u Udruzi: mob. 098-487-389

Download: Brošura povodom 10 godina Udruge - Udruga od osnivanja do danas!

Download: Brošura povodom 20 godina Udruge - Naših dvadeset godina

banner banner